Červen 2012

rendy.blog.cz

18. června 2012 v 16:48 | r" |  Zajímavosti
Tento článek měl vzniknout jako první, proto se omlovám, že jej dopisuji až nyní. Je to návod jak se orientovat na tomto blogu.

Blog.cz toho moc do možnosti změnit nějakou konfigurac nenabizíi, sice můžete přesouvat menu z jedné strany na druhou, atd. ale vesměs jsou zde prvky dosti omezené, což je výhoda v tom, že orientace na všech blog je stejná, takže jen pár poznámek:

Rendy.blog.cz:
  • vše co je modře napsané je hypertextový okaz.
  • veškeré písmo podbarvené či tučné a kurzíva je pouze zvýrazněné písmo.
  • písmo, které je napsáno šedě je většinou jen doplňující text.
Momentálně jsou zavedené 4 rubriky, zvažuji 5(mikroblog, kde by byly jen poznámky v rámci jednoho odstavce, ale budu se snažit této rubrice vyhnout)
  • Blog - vše týkající se blogu, blogu.cz, komunity blogu.
  • Rady a tipy, návody- zde se snažím psát své zkušenosti, rady a tipy, ale někdy to skouzne i jiných kategorií -
  • Art - původně kreslení - zde se nacházela má umělecké stránka osobnosti- snad se bude rozvíjet, a nejen v kreslení, možná zveřejním nějakou tu poezii…
  • Kontakt- tato rubrika vznikla nedávno za účelem, sběru vašich reakci přímo na mě - (ne na článek- tam reagujte v komentářích) bohužel mail používám oficiální přímo se svým jménem, nicméně zde bych si přál zůstat v anonymitě, snad se někde neprozradím(a nový mail jen pro blog si zakládat nehodlám...))
Galerie-
- vznikla jako doplněk k rubrice art, a možná později tipy a triky, každá složka galerie se váže k určitému článku, buď již napsanému, nebo v přípravě.

Kreslení ze střední

18. června 2012 v 10:40 | r" |  Art
Kreslení ze střední - omlouvám se za možná trochu zavádějící nadpis, ale ten se vztahuje k tématu a období. Je to už opravdu nějaký pátek, co jsem naposledy kreslil, ale svým největším výtvorem (aspoň mě se líbil nejvíce) se nepochlubím, protože bylo součástí dohody - kresbu neukazovat nikomu jinému, což je škoda…ale slovo je slovo.

Jak si vylepšit blog

16. června 2012 v 22:33 | r" |  Rady a tipy
Každý bloger, se snaží nějak zaujmout, aby byl jeho blog jedinečný, originální, unikátní. Nejduležitější artiklem jsou samozřejmě zajímavé články dalším artiklem je design blogu. Pak ovšem je tu něco, něco co budete mít jenom vy, něco co donutí ostatní blogery mít to taky, něco, něco a cože to je? Já to pojmenoval "rozšiřující aplikace" byť se o aplikace nejedná. A co to je? Čtěte dále.

Blogeři a Facebook

16. června 2012 v 19:09 | r" |  Zajímavosti

Blogeři sobě!!!

Tak nějak by mohlo vypadat heslo, které by razilo jednotu blogerů...

Blog.cz je více méně sociální síti (spíše méně), která má své specifika stejně jako tomu mají jiné sítě (Lidé.cz, Facebook, Twitter, Libimseti…) a Právě těmi specifiky se poněkud liší.

Vaše dotazy a připomínky

16. června 2012 v 19:01 | r" |  KontaktPokud máte na mě či ke mně nějakou připomínku zde mi prosím zanechte do komentářů Váš dotaz.

Děkuji rENDy


/mail si spamovat nenechám a zakládat nový jen pro blog nebudu, zde se Vám budu snažit i odpovědět pokud to bude možné.

Školní Lavice

11. června 2012 v 18:38 | r" |  Art
Školní lavice je umění samo o sobě, já tak vzpomínám kolik školních lavic jsem již navštívil, a musím říct (napsat), že dosti. Nové moderní ale i ty staré ošuntělé, a ty byly právě ty nejhezčí. Byly popsány všelijakými taháky, či vzkazky, ovšem nejhezčí byly takové ty drobné malůvky,které se tvoří když má člověk pocit, že hodina prostě neskončí a tak vymýšlí jak si ukrátit chvíli…

Jak na design blogu

11. června 2012 v 1:30 | r" |  Rady a tipy
Co si budeme nalhávat design je poměrně důležitý, mnohdy rozhoduje o tom zda-li na blogu či stránce návštěvník zůstane nebo ji po náhledu vypne.
Mám pro Vás vysvětlení proč můj blog vypadá tak jak vypadá a snad i tipy a důvody proč tomu tak je.
Tak tedy začneme:

Záčínáme aneb proč Blog.cz?

11. června 2012 v 0:13 | r" |  Zajímavosti
Důvod je jednoduchý, server bloguje.cz totiž k 30.6.2012 končí svoji činnost a bylo nutné se přesunout jinam, jinak…(což je škoda tento server nabízel hodně možnost jak si upravit blog ke svému obrazu) to člověka postaví před rozhodnutí, má cenu blogovat? Pokračovat? Nebo prostě skončit? Já zvolil něco mezi, začít úplně od znova ReStartovat blog (byť některé dobré články asi znovu vydám- dopíši, pozměním - prostě reedituji a aktualizuji / již teď jsem si připravil do galerie nějaké obrázky, které jsem chtěl uchovat z mého starého blogu… lavice ze střední, Na chmelu) již to nebude deníček ale, zkusím to psát jinak.

Tak, tedy jsem tady, a jak jsem se přišel k Blog.cz? No původně jsem zvažoval, nad vlastním blogem pod nějakým redakčním systémem (CMK-wordpress, Drupal atd.) na svých stránkách, který bych si spravoval, ale největší potíž celého takto spravovaného blogu by byla čtenářská komunita, která se vytváří poměrně těžce (prakticky se o vás lidi dozvědí až poté co se prokoušete google vyhledavačem nahoru, nebo budete propagovat své stránky pěkně ručně, ale co si budeme nalhávat, nejčastější čtenáři blogu jsou taky blogeři. (Pokud se nejedná a Blog - à la Webová stránka, či univerzální návod). Na druhou stranu největší výhodou těchto systému je prakticky neomezenost a adaptabilita dle vašich požadavků - design, může být přesně podle vašich představ, a nejste ničím omezování.))

Blog.cz možností kde znovu začít bylo spousta, a já se rozhodl zde, proč tedy?

Asi nejvýznamnějším faktorem byla dobrá a snadno pamatovatelná doména, která vyhrála nad dalším a asi mezi veřejnosti je známější jako "serioznější" blogující server. Nicméně já se domnívám, že každý blog je seriozní podle svých článků a nezáleží, jak se nahlíží na celý server.(Poskytovatele) - byť je mi jasné, že komunita na blog.cz je dosti mladá. Na druhou stranu ani já se nepovažuji za starce, ale 14-17 mi již dávno není.

Tak jsem tady… a co zde čekat?
· Rady a zkušenosti ze života
· Komentáře k určitým událostem
· Presentace - kresby, poezii? - snad se k tomu dostanu.

A co nečekat?
· Mucinku, muck, EmOjEmI14Let, juchuuůůjuju a další infantilnosti to fakt ne…!
· Copypaste texty, atd.