Blogeři a Facebook

16. června 2012 v 19:09 | r" |  Zajímavosti

Blogeři sobě!!!

Tak nějak by mohlo vypadat heslo, které by razilo jednotu blogerů...

Blog.cz je více méně sociální síti (spíše méně), která má své specifika stejně jako tomu mají jiné sítě (Lidé.cz, Facebook, Twitter, Libimseti…) a Právě těmi specifiky se poněkud liší.


Psaním svého blogu, získáváte čtenáře, někteří jsou náhodní kolemjdoucí, kteří hledají nějakou informaci, kterou jim vyplivl Google, a naopak jiní jsou pravidelní čtenáři. Ty nejlépe poznáte, že Vám budou komentovat Vaše plky - ehm články a postupem času si prostě všimnete, že určité nicky se opakují a začnete se zajímat o jeho blog - pokud jej má - jeho koníčky, přečtete jeho blog, okomentujete a tím navážete zpětnou vazbu./-poznámka pro Teen čtenáře: pokud si padnete tak vy vyměníte propagační odkaz a stáváte se "přátelé" /

Tak nějak začíná každý blog, postupem času je vašich čtenářů již tolik, že jich nebudete stačit obíhat a číst jejich články, proto bych se těmto vazbám vyhnul, pokud Vás něco zaujme (článek, galerie… je strašně těžké udržet Vás stále na jedné vlně, proto se smiřte s většinou jen s náhodnými kolemjdoucími - i to je veliký úspěch :-))

Přesto bych se rád teď dostal k tématu a nadpisu článků, proč spousta blogerů (mezi ně patřím i já) nemá potřebu mít Facebook - Podle mého názoru, jeto proto, že tendenci své názory a pocity prezentuje již zde na blogu a PROČ zde a ne Facebooku?

Důvod je jednoduchý: anonymita - Na rozdíl od Facebooku kde vystupujete pod svým skutečným jménem a musíte si dávat pozor s co vypustíte do éteru, zde jako nikulik, hanys75 či rendy(já moc své jméno teda nezamaskoval, na druhou stranu je nás cca 9076) máte možnost vyslovit své názory a pocity aniž by vás někdo konkrétní kritizoval, ranil či zesměšnil. A to nám vyhovuje a proč již příspěvek který vydáte zde duplikovat na facebooku? - KOLIK z Vás má FB stránku svého blogu ři ho nějak na FB propaguje? Kolik lidí používá tlačítko Like? Zde na blogu?

Samozřejmě jsou zde i blogy ke kterým se konkrétní osoba hrdě hlási - ano je to super nevidím v tom nic špatného -
/ připravuji článek o anonymitě na internetu a google vyhledavači aneb proč je lepší zůstat v anonymitě.

Pokud vyplníte anketu, budu Vám vděčný, je to pokus abych věděl jak velký vzorek je blogerů bez Facebooku Děkuji
 


Anketa

Kterou socialní síť používáte?

Blog 23.8% (5)
Facebook 19% (4)
Blog i Facebook 38.1% (8)
Žádnou 14.3% (3)
Jinou (G+, atd.) 4.8% (1)

Komentáře

1 miroslavka.z miroslavka.z | E-mail | Web | 14. července 2012 v 18:47 | Reagovat

Ale Blog a Facebook je něco úplně jiného. Vlastně blog.cz ani nepovažuji za sociální síť, spíše je to pro mne propůjčený prostor k vyjádření se trvalejšího charakteru. Facebook je velice pomíjivý a nepřehledný - za dva dny už nenajdeš předchozí příspěvky.

2 rendy rendy | Web | 14. července 2012 v 22:40 | Reagovat

[1]:už v první větě zdůrazňuji, že blog je spiše méně, než klasická sociální síť, nicméně klasické aspekty socíálních síti se zde vyskytuji a to je: sdružování a vytváření určité komunity která mezi sebou nějakým způsobem komunikuje a vytváří vztahy, což blog z větší části splňuje. (esbéčka, nebo rubriky čtu/komentuji je právě vytváření  vztahu byť specifického a trochu odlišného než jej známe z FB), ale ano i s Vaší části o propůjčeném prostoru se dá souhlasit ale není to i FB(propůjčený prostor se momentálně vyjádřit?)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama