Jak si vylepšit blog

16. června 2012 v 22:33 | r" |  Rady a tipy
Každý bloger, se snaží nějak zaujmout, aby byl jeho blog jedinečný, originální, unikátní. Nejduležitější artiklem jsou samozřejmě zajímavé články dalším artiklem je design blogu. Pak ovšem je tu něco, něco co budete mít jenom vy, něco co donutí ostatní blogery mít to taky, něco, něco a cože to je? Já to pojmenoval "rozšiřující aplikace" byť se o aplikace nejedná. A co to je? Čtěte dále.

Prvním takovým rozšířením je MENU respektive horizontální menu:

Proč? To je otázka, kterou si pokládám, blog přece horizontální menu nepotřebuje, už z principu, blog není webová stránka, blog je blog a neměl by si hrát na něco, co není. Blogování, znamená psaní určitých článků, či komentářů k daným událostem, pohodlně zařazených do rubrik/témat. Žádné složité rozcestníky, mapy webu(blogu) nejsou třeba - touto problematikou trpí zejména Fan blogy, různých skupin, herců a hereček… no ale, když to horizontální menu musí být - budiž.

Tip: Opatrně s názvem rubrik/témat! Zkuste se vyhnout názvu rubriky "Novinky, Aktuality atd.". Mnohdy při brouzdáním po blogu narazím na blogy s novinkami kde je nejaktuálnější článek 4 roky starý, zkuste vždy článek směrovat do určité kategorie- a když se nehodí nikde, založte jiné, ostatní… či něco podobného.

Druhým rozšířením blogu jsou tvz.: Gadgety (je to moje nepřesné označení, ale určitě poznáte co tím myslím)

To je opravdová lahůdka, nejčastějšími gadgety jsem našel hodiny a počasí (stačí do googlu zadat: "jak vložit do blogu hodiny, počasí") pokud najdete další takové aplikace, prosím napište mi je do komentáře. Děkuji. Zpět k počasí: to si opravdu myslíte, že návštěvník přijde na váš blog zjistit jaké bude počasí? To opravdu, ne je to rušivý element, na počasí jsou přímo specializované stránky, pro váš region. K hodinám: Hodiny nevím, jak by mohli pomoct, když už tak uškodit (čtenář si uvědomí jak dlouho je již na internetu a blog opustí). Navíc běžný uživatel stejně sleduje hodiny vpravo dole na základní liště.

Problematický element může být zobrazení toplistu, věřím, že majitel blogu chce mít přehled o návštěvnosti na svém blogu, nicméně pro čtenáře další rušivý prvek o který nemá zájem.

Tip: Jak schovat toplist.
Toplist můžete schovat kdekoliv do menu nebo patičky, já si vybral pro příklad patičku, a to malou neviditelnou tečku těsně před citátem. Vidíte ji? Zkuste na ni kliknout, a vyjede Vám návštěvnost mého blogu.

Jak to udělat:
1. Klikněte si na Váš obrázek toplistu, než jej smažete… /popřípadě najděte si vaše stránky v databázi toplistu. Url by měla vypadat nějak takhle http://toplist.cz/stat/1320915 - zkopírujte vaši adresu
2. Do zápatí napište tečku, tu tahem myši označte a zvolte v editoru vložit odkaz (vyznačí se po označení tečky, druhý zleva, mezi vodorovnou čárou a obrázkem stromečku)
3. Vložte do url adresu vašeho toplistu a mate to.

Abych nebyl jen kritický, připravil jsem si pro vás rozšíření, které je velmi zajímavé a zbaví vás obtěžujících reklam nejen na blogu. Tím rozšířením je aplikace nikoliv pro blog, ale pro váš prohlížeč a jmenuje se Adblock, podporují ho již veškeré prohlížeče a jeho instalace je intuitivní, stačí jej stáhnout a povolit v prohlížeči instalaci, restartovat prohlížeč a máte web pěkně čistý bez reklamy.

Zde malá ukázka jak bude, tato změna vypadat na blogu: (první obrázek je s reklamou, pod ním následuje bez reklamy s Adblockem)
Bez doplňku:


S doplňěm Adblock:
Tip: V nastavení zrušte Hvězdičky a Like - stejně to nikdo nepoužíva

A poslední rada na konec: Pište text ve Wordu a následně jej kopírujte na blog, zamezíte spoustě gramatických chyb.
 


Komentáře

1 Luczaida Luczaida | Web | 22. června 2012 v 23:52 | Reagovat

Jediný s čím v tomhle článku souhlasím jsou ty zbytečné hodiny, počasí a taky je dobrý trik na odstranění těch reklam, ostatní mi přijde nějak mimo.

Vezmu to asi od konce. Jo, psát ve wordu je kvůli hrubkám dobrý (btw, taky bys to mohl zkusit), ale taky mysli na to, že ti word nevychytá všechno. A pokud je text moc dlouhý, tak se někdy do článku celý nevejde (v tomhle případě jde nejčastěji o povídky). Protože zkopírováním se přenese i hromada neviditelných znaků, který se do těch 40 000 povolených započítává. Takže bych doporučovala to celé psát rovnou do článku a pak to jen zkopírovat do wordu a ručně v článku dodatečně opravit chyby.

Pak další věc je toplist. Nechápu jedinej důvod, proč by návštěvníky neměla zajímat návštěvnost. Mě třeba zajímá toplist ostatních blogů, abych věděla, jak se jim daří. Podle mě je to fakt blbost. Blogeři dávají ten čtvereček na blog právě proto, aby ostatní věděli, kolik jim tam chodí lidí ne? Taková egomasturbace není špatná :P A blog sám o sobě v sobě má návštěvnost v rubrice žebříčky, takže pokud se tím chlubit někdo nechce, tak se kouká tam.

A poslední věc je horizontální menu. To jsem taky dost dobře nepochopila. Protože ne každý web má horizontální menu a taky právě proto existuje horní volitelný box, aby si bloger své rubriky mohl hodit nahoru, třeba že se mu to tam prostě líbí, nebo že se to hodí do konceptu layoutu, takže tahle rada se mi zdá zcestná.

Jinak tvůj vzhled blogu se mi líbí. Míň je někdy víc, i když ty toho tady máš až moc málo :D No, nevadí, je to pěkný :)
Neber tenhle komentář hlavně jako že jsem zlá, jen prostě můj názor.

2 Vendy Vendy | Web | 14. července 2012 v 22:17 | Reagovat

Co mi vadí, jsou rozcestníky, přes které se člověk musí třeba natřikrát proklikat, než se dostane na kýžený článek. Zbytečnost.
Jinak, ani dlouhé meníčko mi nevadí, pokud je trochu jasně popsané.
Dokonce ani toplist mi nevadí, ale pokud je umístěn třeba na konci článku...někde v zápatí.
Tohle jsou celkem dobré rady. A vzhled blogu je přijatelný, jednoduchý, i když mi připadá trochu strohý a posmutnělý - možná by tomu pomohl nějaký barevný prvek.

3 rendy rendy | Web | 14. července 2012 v 22:22 | Reagovat

[1]:
Dobrý den, no děkuji za komentář.. ono já byl u konkurence, která k 30.6.2012 ukončila svoji činnost, takže blog tady je poměrně nový- proot tak málo článku. Chtěl bych psat tak 2-3 články za měsíc ale to se uvidí.(na minulém blogu jsem psal jen 1x měsíčně nebyl čas).
Chyb si sem vědom protože já ve wordu nepíši(sem na sebe něco praskl- ale zdá se mi to čitelné/což u některých kolegů je dosti komplikované/

jediný co souhlasíte je hodiny,počasí a adblock? (to bude více než jedno) spíše by mohlo být napsáno jediný s čím nesouhlasím je toplist? ...Ano, s tím rámečkem máte pravdu, nicméně já se snažím jít cestou kvality nikoliv kvantity :-) ale chápu, že většina to má jinak(i mě potěší když si mé žblebty přečte :-) )

4 Kája Kája | Web | 18. května 2013 v 15:20 | Reagovat

taky nepíšu ve vordu ale jinak jsi mi hodne pomohl ..: )

5 rendy rendy | 15. července 2013 v 21:43 | Reagovat

[4]: :-) není zač - tento typ komentáře vždy potěší.

6 Mája Mája | 26. srpna 2013 v 21:56 | Reagovat

Promin, ale me si moc nepomohl. Hledala jsem nejaky program kde bych si mohla vylepsit blog. Ale
Presto dik za rady.

7 Clementtit Clementtit | E-mail | Web | 20. prosince 2018 v 11:24 | Reagovat

Porn photo of my ex here => https://vk.cc/8OGwS5

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama