Kreslení ze střední

18. června 2012 v 10:40 | r" |  Art
Kreslení ze střední - omlouvám se za možná trochu zavádějící nadpis, ale ten se vztahuje k tématu a období. Je to už opravdu nějaký pátek, co jsem naposledy kreslil, ale svým největším výtvorem (aspoň mě se líbil nejvíce) se nepochlubím, protože bylo součástí dohody - kresbu neukazovat nikomu jinému, což je škoda…ale slovo je slovo.


Důvod proč jsem dlouho nekreslil, je že moje poslední kresba byla nedodělaná a já ji přesto odevzdal - dodnes se za to stydím, a rád bych ji dodělal, byť vím, že možnost se již nenaskytne, tímto bych se chtěl omluvit ale prostě to nešlo, nešlo to dokončit… samozřejmě mám spoustu dalších nedokončených skic, spoustu se nedochovalo, ale našel sem svoji první tvorbu ze střední školy - v té době jsem byl omezen nástroji a vypadá to opravdu amatérsky, ale každý nějak začínal, proto bych Vás chtěl inspirovat, a vy možná zpětně mě, aby jste začali kreslit, nic na tom není, můj fígl spočívá v tomto:
Začít zjednodušovat základní složitý tvar na menší jednodušší prvky, ty pak spojit jako celek a následně na vyzdvihování a dokreslování detailu se znovu dostat k složitému tvaru - aby jste to lépe pochopily přikládam obrázek (plné rozlišení můžete vidět v galerii- pozorně se zaměřte na obrysy toto to obrázku- pojmenováný jako Tužka- pár, pouze náčrt. jde vidět, že při náčrtu se vše zjednodušuje - obráz se zdá poměrně hranatý, a posléze jak již je základní rozčlenění načrtnute dodělávají detaily a z náčrtu se stává konkrétní obraz- osoba, dům ...

Obraz: Tužka- pár, pouze náčrt


Tip: Je nesmírně důležité zachovat správné poměry velikosti!!! Je to nejdůležitější detail, pokud na předloze (fotografii) partnerce končí její ušní boltec na úrovní partnerových nosních dírek, mělo by to být i na vašem papíře taky, pomocí těchto kontrolních bodů pak docílíte správného poměru obrázku a nebude se vám obličej deformovat!V galerii najdete další obrázky, snažil jsem se vybírat i nedokončené (v různých fázích) aby jste měli představu o mém postupu.

Jedna zvláštnost je obraz kovboje - kde šlo o soutěž skici za 5 minut - ale to abyste kreslily na čas, musíte mít pevnou ruku a trochu už nacvičenou anatomii, což získate pouze praxi.
 


Komentáře

1 Houp Houp | Web | 17. července 2012 v 11:21 | Reagovat

Máš dobré rady s tím kreslením :) taky si myslím, že by lidi měli více kreslit i ti co pro to nemají přirozený talent, což jsem i já :) myslím si, že kreslení se dá naučit! Sama se to teď budu o prázdniny učit. Mám sice radši malování barvami, ale kresbě bych se chtěla taky dost věnovat, jen třeba portréty jsou pro mě zlo! :) jinak ten náčrt vypadá moc dobře ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama