Školní Lavice

11. června 2012 v 18:38 | r" |  Art
Školní lavice je umění samo o sobě, já tak vzpomínám kolik školních lavic jsem již navštívil, a musím říct (napsat), že dosti. Nové moderní ale i ty staré ošuntělé, a ty byly právě ty nejhezčí. Byly popsány všelijakými taháky, či vzkazky, ovšem nejhezčí byly takové ty drobné malůvky,které se tvoří když má člověk pocit, že hodina prostě neskončí a tak vymýšlí jak si ukrátit chvíli…


A jak vznikla tato lavice (myslím tím design)? No šlo o moji domovskou třídu na střední škole, samotné lavice byly již hodně opotřebované a třídní učitel navrhl, že budeme natírat všechny lavice ve třídě, ty jsme natřeli a na chvíli naše lavice vypadaly, jedná jako druhá, nicméně tolik prostoru k vyjádření - to prostě nešlo odolat.

A jako všechny velké věci i tohle začalo malou nenápadnou kresbičkou (ta kytička dole) poté ta lebka před hvězdou a skříženými meči, a následovala světová růžice a vlajky ČR a VB (vlající na obrázku to nejde tak dobře vidět) no a pak se to zvrhlo. Zprvu se mi to podařilo maskovat "jakoby nepořádkem" na lavici /popřípadě vše zakryla zvednutá, židle nicméně po dokreslení Evropy (úplně vpravo nahoře) a Johnyho Deppa (ano zrovna vyšli piráti z Karibiku) byly moje malůvky při testu prozrazeny (učitel chodil mezi lavicemi a myslel si, že schovávám tahák, já však schovával moje kresbičky).

Poté přišlo to, co muselo, přetírání lavice (i když učitel uznal, že se mu to libí muselo to pryč- já jsem to chápal, blížili se třídní schůzky a mamka by nebyla nadšená, že místo matiky, si vedu soukromé hodiný výtvarky)

Se spolužáky jsme se ještě snažily zachránit malůvky tak, že jsme ji chtěli odnést do jiné třídy, nicméně pech byl v tom, jsme třídního potkali na chodbě s lavicí v ruce a stejně by na to někdo přišel takový "rukopis" měla jen jedna lavice na škole… a šlo se natírat.
Tak končí příběh mojí pomalované lavice, která se na třídních schůzkách tvářila naprosto obyčejně, jako každá druhá lavice… ale naše třída nezapomene...

Moje školní lavice (více detailnéch obrázku najdete v galerii):A Jak vypadá vaše lavice?
 


Komentáře

1 miroslavka.z miroslavka.z | Web | 20. června 2012 v 10:29 | Reagovat

No ja uz jsem ze stredni nejaky cas venku, ale ty kresbicky vznikajici pri vykladu profesora jsou specificke - je na ne dost casu, vznikaji tak nejak mimovolne, prtoze hlava vnima vyklad, nejsou svazane pravidly o umisteni na formatu, reseni pozadi apod. Ja na lavici moc nekreslila, ale moje pijaky a sesity vypadaly podobne (tematicky ovsem spise divci tvare).

2 lajdy lajdy | 28. dubna 2018 v 9:23 | Reagovat

mrkněte na školní nábytek, který můžete umístit do třídy, ale také do dětského pokoje-

https://www.acinterier.cz/skolni-nabytek/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama